Potopa!

9. prosince 2011 v 21:28 | Misha

Tohle bylo nejkrutější bezlistí jaké si jen kočky pamatují. Řeka se změnila v led, zmrazila rákosí a odřízla Říční klan od ryb. Kořist na souši byla vystrašená.
Když přišlo jaro, ozývalo se neustále kap-kap tajícího ledu. Kočky mumlali o nasáklé půdě a kalužích v táboře. Ale to nejhorší mělo teprve přijít.
Mladá válečnice, Stříbrnka, měla noční hlídku. Poslouchala hlučení řeky. Bylo to až příliš hlasité už dva dny. Slunce vyjde co nejdříve a ona si bude moct lehnout. Postavila se a protáhla, vyšla aby se podívala po hranici.
Šplouch! Střibrnka uskočila. Ve tmě si myslela že omylem došla na konec ostrova. Ne..řeka se musela zvednout. Vydala se do doupěte jejího otce.
"Křivý měsíci," zašeptala. "Je tady něco co by jsi měl vidět."
Velitel Říčního klanu následoval svou dceru k východu s tábora. Říčka která je rozdělovala od pevniny se stala temnou rozbouřenou řekou.
"Voda se už pohybuje moc rychle," mňoukla Stříbrnka. "Neměli bychom evakuovat ostrov?"
"Možná voda zase sleze," mňoukl Křivý měsíc nevrle.
Když přišel den, voda stále stoupala, a roztékala se v rákosí okolo tábora. Lískáč přesunul svoje zásoby na vyšší skálu a ostatní kočky sledovali nervozně řeku.
Levhartka zavolala Skaláka a Černého drápa na hlídku. "Jdeme se podíval jak daleko potopa sahá." Tři válečníci opustili tábor.
Z konce ostrova se ozvalo zavytí.
Střbrnotlapka a Stínek se snažili zaterasit místo kde se voda probourala přes rákosí.
Vrčoun a Mlha jim běželi na pomoc.
"Je to moc silný," zavolal Stínek jak se voda dostala do tábora.
Mlha se vrátila ke školce. "Stříbrnko!" zavyla. "Pomoc!"
Vešli dovnitř a viděli bahnivou vodu protékající mezi rákosím, a v rohu, dvě koťata, jak žalostně kvílí a navzájem se drží drápky. "Moje koťata!" zavyla Mlha a hledala poslední dvě.
"Jsou pryč!" mňoukla Stříbrnka hlasitě aby jí bylo slyšel přes vodu. "Ale tyhle dvě tě stále potřebují." Vzala jedno kotě do tlamičky a vylezla ze školky.
Mlha popohnala druhé kotě. To otevřelo tlamičku a zapištělo. Olízla ho, vzala a běžela za Střibrnkou na místo kde by mohli přejít řeku.
Řeka nám dala život, pomyslela si, a podívala se na zatopený tábor. Ale teď nás zničí. Dala tlapku do rychle proudící vody. Ach, Hvězdný klane, jako jsi mohl dovolit aby se tohle stalo?
Lískáč a Vrčoun stáli dole vedle dalších koček, připravení pokud by někdo uklouznul nebo spadnul. Nikdo se neodvážil plavat. Pak ale položili tlapky do vody, a oblázky byli odplaveny vodou. Temná voda tlačila na kočičí boky.
Mlha a Stříbrnka vylezli ven, koťata visící s tlamiček. Učedníci pomáhali starším.
"Kam půjdeme teď?" zeptal se Stříbrnotlapka.
Křivý měsíc se otřepal. "Řeka je náš domov," mňoukl.
"Hvězdný klan nás pohlídá." kývl hlavou na kopec. "Teď zůstaneme v těhle keřích dokud se nevrátí Levhartčina hlídka."
Za chvíli, po tom co se usadili se ozval zavytí. Stříbrnka zavětřila. Hromový klan! Šedý pruh!
Postavila se na tlapky a procpala se mezi keři a uviděla šedého kocoura, kterého milovala. Šedý pruh seděl vedle Ohnivého srdce. Jeho oči zazářili když jí uviděl, mávl ocasem. Pak si všimla malých balíčků vedle tlapek Skaláka a Černého drápa.
Stříbrnka bleskurychle běžela pro Mlhu. "To jsou Ohnivé srdce a Šedý pruh," vydechla. "Mají tvá koťata."
Musela se uklidnit než zase za Šedým pruhem přišla. Byla na něj pyšná, a byla si jistá že ostatní kočky to ucítí. Bude se muset dívat že pro ní neznamená nic víc než ostatní kočky.
Křivý měsíc vyslechl příběh o záchraně koťat. To je to jak si Hvězdný klan vybral nám pomoci? Používat nepřátelské kočky? Jeho krk byl vyschlý tou pýchou na Hromové válečníky. Ale věděl že jejich pomoct by nemohl odmítnout. Bylo to znamení od Hvězdného klanu. Udělal by cokoliv aby ochránil klan, a řeka bude znova jejich domovem, co nejdříve.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bubble Bubble | 9. prosince 2011 v 21:41 | Reagovat

Super :-) Chudáci Říční :-D

2 Misha Misha | 9. prosince 2011 v 21:43 | Reagovat

8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Kopírování je povoleno pouze s odkazem na náš blog! Překlady jsou povoleny jsen s vysloveným slouhlasem Mishy!