Průvodce táborem Hromového klanu v lese

16. listopadu 2011 v 22:15 | Misha

Vítej v lesním táboře Hromového klanu! Já jsem Bouřka, válečnice Hromového klanu. Ohnivý měsíc mě požádal abych tě tady provedla. Ale i tak si dávej pozor. Někteří starší můžou být nevrlý když je vyrušíš při odpočinku.
Vidíš vchod do tábora? Dobře schovaný že? Tohle trní nás chrání před predátory, ale nezastaví sluneční světlo.
Následuj mě dolů do strže. Modrá hvězda vyprávěla že před mnoha měsíci to byla řeka, ale já si to nedokážu představit. Teď je to hodně suché a písečné místo. Skloň hlavu, teď projdeme kručinkovým tunelem. Vidíš cestu pod tlapkami? Stovky koček z Hromového klanu chodily právě touto cestou po mnoho generací. Pozor na píchající trny!
A jsme tady! Ne, Veverko , tohle je můj host. Odemě se nikam nedostane. Jistě, vím že stojíš na hlídce. jsem si jistá že celý tábor ví že jsme tady.
Tady je školka. Vidíš tyhle ostré trnité stěny? Školka je nejchráněnější místo v táboře. Slyšíš koťata jak uvnitr mňoukají a hrají si? Matky a válečníci by bojovali jako Tygří klan aby je ochránili.
Všimnul jsi si také tohodle trsu kapradí vedle pařezu? To je místo kde spí učedníci. Většinou to bývá obloženo mechem, ale teď to vypadá jako byt nějaký učedník udělal trochu nepořádek. Po hlídce, to ti slibuji, si to půjde uklidit. Chudák Veverka! Vždycky byla trochu neklidný spáč.
Válečníci spí pod tamtím keřem- odtud je vidět vchod do tábora. Jako straší válečník, spím v prostředku skupiny kde je nej tepleji. Pamatuju si když jsem byla mladý válečník. Na okraji skupiny byla v období bezlistí pěkná zima!
Tenhle spadlý strom je doupě starších. Jen jdi a podívej se dovnitř. Ach, promiň , Skvrnko! Jen tady provázím. Ne nejsou to špehově ze Stínového klanu! Nechceš radši zabavit nějakáho učedníka?
Rychle, zatím co je pryč, polož tlapky na zem doupěte. Není tráva a mech měkký? Učedníci podestýlku udržují čerstvou. Nikdo nechce nabručené staré- tedy ne nabručenější než normálně.
Pojď přejít mýtinu k tamté dlouhé, hladké skále. to je Vysoká skála, to je místo kde náš velitel stojí když svolává shromáždění a jmenuje nové válečníky a učedníky. Dokážeš si to zobrazit? Zajímavé že ano?
Támhle je doupě Ohnivého měsíce. Halo? Ohnivý měsíci? Musí být na hlídce. Podívej se mezi lišejníkem visícím nad vchodem. Tohle je místo kde spí. Před ním tady byla Modrá hvězda, a po něm, kdo ví? Ohnivák byl baculatý, malý mazlíček když jsem ho poprvé potkala. Kdo si dřív myslel že bude naším velitelem?
Před tím než odejdeš, dovol mi abych ti ukázala doupě léčitelky. Pojď dovnitř. Mám ráda vůni bylin. Lístko! To je moje druhá dcera- trénuje aby se stala léčitelkou, je moc chytrá. Spí na konci kapradinového tunelu. Její učitelka, Popelavá kožešina, spí v díře z kamene zde. Lístko! Tady tě mám. Stále míchá bylinky! Je moc skromná a pracovitá. To mě dělá pyšnou.
Cože? Myslíš že by tvá sestra radši lovila než stála hlídku? Dobře, popovídám si o tom s Ohnivým měsícem, a uvidíme jestli bude moct na shromáždění- to by jí mělo povzbudit.
Tak tohle je náš tábor! Já bych měla být vážně teď na lovu. Hlídej si kožich až budeš odcházet. A neříkej nikomu že jsi tu byl!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bubble Bubble | 17. listopadu 2011 v 9:45 | Reagovat

Super! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Kopírování je povoleno pouze s odkazem na náš blog! Překlady jsou povoleny jsen s vysloveným slouhlasem Mishy!