Prastará kočka vypráví

12. listopadu 2011 v 10:45 | Misha

Jmenuji se Kámen. Před mnoha generacemi, moji příbuzní žili na břehu jezera. Teď přišli nové kočky aby šli v našich stopách. Přivedli si s sebou své vlastní předky. Jejich kožíšky se otírali o mou jak se učili nebeské cesty kterými jsem já procházel mnoho let.
Žijí ve čtyřech klanech, ne jako my ve třech kmenech které byli roztrženy velmi dávno. Mají oddělené léčitelky a velitele, ne jako naši Léčitelé, kteří byli vše dohromady. A našli Měsíční tůn, místo našich předků. Jezírko je kulaté jako měsíc v úplňku.
Já jsem s Měsíční tůni putoval s dvěma dalšími Léčiteli. Následovali jsme řeku nahoru k jejímu začátku, vysoko v horách, a pokračovali ke hlubokému drápu v kopcích. na nedalekém konci, jsme vyšplhali na kamenný svah a řeka byla vedle nás.
Dále jsme následovali řeku nahoru k bariéře z trní. A uvnitř, jsme se zastavili, hledící dolů do díry a poslouchající zvuk bubání vody u stěny před námi.
Uprostřed byla Měsíční tůň.
Znali jsme cestu která vedla spirálovitě dolů jako pachy našich kmenů. Pak jsme zavřeli oči, a napili se z vody a čekali na vize až se objeví. Pamatuju si čistou, studenou chuť vody, jako stříbrný svit měsíce.
Jsem šťastný když vidím nové kmeny putující k Měsíční tůni.A doufám že jim to přinese klid,moudrost a pomoc po mnoho měsíců co přijdou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Kopírování je povoleno pouze s odkazem na náš blog! Překlady jsou povoleny jsen s vysloveným slouhlasem Mishy!